1 SANAT

‘12 yıldır koleksiyonerlerin tercihi’

MÜZAYEDE

Müzayedelere katılım

Salon müzayedeleri için müzayede gününden önce kendileri de birer koleksiyon objesi olan müzayede katalogları davetlilere ulaştırılır ve online katalog 1sanat.com sitesinde incelenir. Katılımcılar, müzayedeye bizzat katılabilirler, ‘Müzayede Fiyat Teklifi Formu’ doldurarak müzayede öncesi ilgilendikleri eser/eserler için en yüksek fiyat tekliflerini belirtebilir, telefonla müzayedeye katılarak telebidding yöntemi ile fiyat artırımına katılabilirler.

Müzayedeye telefon ile katılacak olanlar müzayede gününden önce müzayede sırasında fiyat artırımına katılmak istedikleri eser veya eserlerin lot numaralarını firma yetkililerine bildirdiklerinde yetkililer, müzayedede ilgili eser veya eserlerin sırası geldiğinde katılımcıların adına salonda fiyat artırırlar.

Müzayedeye bizzat katılacak olanlar, salon girişindeki görevlilerin verdiği katılım formunu doldurabilirler ve kendileri için bir bayrak numarası alabilirler. Fiyat artırımları, katalogda yer alan eser fiyat başlangıcı değerleri üzerinden müzayede yönetisinin belirlediği adımlar dikkate alınarak yapılır.

Online müzayedelerde olduğu gibi, müzayede öncesi fiyat teklifi veren kişilerin teklif ettikleri limitler içerisinde onlar adına müzayedede firma yetkilimiz artırım yapacaktır. 
 

Müzayedelerde eser satışı

Müzayedelerimizde eserlerinin satılmasını isteyen kişiler, ücretsiz ekspertiz hizmetimizden yararlanmalıdırlar. Eksperlerimizin müzayede konseptine uygun bulduğu eserler, online veya salon müzayedeleri ile değerlendirilebilir. Eser satmak isteyen kişilere eksper değeri belirtilir ve belirlenen komisyon oranı ve açılış fiyatında ‘Konsinye Eser Sözleşmesi’ ile anlaşmaya varılarak eser müzayede için konsinye edilmiş olur. Eserleri müzayedelerde satılan kişilere ödemeler, müzayede sonucu baz alınarak komisyon ve komisyon KDV’si kesilerek yapılır. Ödemelerden önce eser satmak isteyen alıcılar, ‘Konsinye Eser Sözleşmesi’ni mutlaka iade etmek zorundadırlar. Aksi taktirde ödeme veya satılmayan eserlerin iadesi yapılmayacaktır.Geçmiş Dönem Müzayedeleri

15Ocak2017Mulkiyeliler_Katalog.pdf

15 Ocak 2017
Mülkiyeliler Birliği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Müzayedesi

AtlıOtel_Katalog2 (1).pdf

27 Aralık 2015
Antika ve Sanat Eserleri Müzayedesi

Armada_MuzayedeKatalogu4 (1).pdf

6 Ekim 2013
Armada Sanat Eserleri ve Klasik Otomobil Müzayedesi

Rotary Katalog.pdf

12-13-14 Nisan 2018
Rotary Vakfı
Sanat Eserleri Müzayedesi